درباره انتشارات عظام هنر 

بسیاری از نسخ خطی با توجه به لطافت های بسیاری که در خود جای داده اند و ارزش های مادی و معنوی که دارند همواره در موزه ها و یا مکان هایی که دارای چهارچوب های امنیتی ویژه میباشند نگهداری می شوند و بهمین علت از دسترس علاقه مندان، مجموعه داران، محققان و دلباختگان این آثار به دور می مانند و این افراد به لحاظ روحی ارضا نمی شوند در راستای حل این مشکل در سال 1380 گروه فرهنگی هنری عظام هنر به همت گروهی از شیفتگان هنرهای اسلامی - ایرانی و با هدف چاپ فاکسی میله (چاپ عکسی) نسخ خطی فاخر تشکیل شد.

در چاپ فاکسی میله تمامی جزئیات و ظرافت های یک اثر عینا و بدون کوچترین جا افتادگی به نسخه در حال چاپ منتقل می شود بشکلی که کتاب چاپ شده یک فتوکپی برابر اصل از نسخه چاپ شده می باشد.

اولین فعالیت گروه فرهنگی هنری عظام هنر در همان بدو شکل گیری و با چاپ مصحف شریف نیریزی که به دست میرزا احمد نیریزی بزرگترین نسخ نویس تاریخ خوشنویسی به نگارش در آمده است در آلمان به ثمر نشست و سپس بوسیله ی استادکاران ماهر ایرانی در غالب گروه ترنج صحافی و جلدسازی شد و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت پس از آن در سال 1383 نوبت به مصحف شریف ایران که موزه ای هزار ساله از هنر ابرانی نگارش قرآن کریم را در دل خود جای داده است رسید تا در دسترس دلباختگان این کتاب عظیم الشان قرار گیرد. پس از مصحف شریف ایران در سال 1387 آفتاب مصحف شریف نور بود که به جامعه بزرگ ایرانیان تابید، مصحف شریف نور به دست یکی دیگر از بزرگان تاریخ خوشنویسی اسلام بنام نورالدین محمد اصفهانی به نگارش درآمده و آئینه ی تمام و کمال زیبایی هنرهای اسلامی – ایرانی می باشد این کتاب نیز در شهر کلن آلمان به زیر چاپ رفت و به جلدی زیبا که حداکثر تشابه را به جلد واقعی خود دارد و به دست استادکاران گروه ترنج ساخته شده بود مزین شد. در سال 1389 یاقوتی دیگر به این مجموعه اضافه شد، مصحف شریف یاقوت که بدست بزرگترین خوشنویس تاریخ خوشنویسی ایران و اسلام یعنی همان جمال الدین یاقوت مستعصمی به نگارش در آمده بود همزمان با عید سعید غدیر و با حضور بزرگان ادب و فرهنگ ایران زمبن پرده برداری شذه و در دسترس علاقه مندانش قرار گرفت. در سال 1390 دو کتاب ارزشمند دیگر به مجموعه محصولات موسسه عظام هنر افزوده خواهد شد مصحف شریف شفیع که بدست ملا محمد شفیع ارسنجانی به نگارش در آمده و به گواهی تاریخ پس از میرزا احمد نیریزی کسی خط نسخ را به پایه خط محمد شفیع ارسنجانی ننوشته و صحیفه ی مبارکۀ سجادیه ارسنجانی که نمود کم نظیر دیگری از زیبایی های خوشنویسی می باشد.

همانطور که گفته شد تمامی نسخه های چاپ شده توسط موسسه عظام هنر در شهر کلن آلمان و بوسیله ی آخرین تکنیک های چاپی به چاپ رسیده اند تا ذره ای از نفاست این آثار کم نشود و این امانت الهی در عین سیانت به دوست دارانش منتقل شود.

این موسسه در نظر دارد تا پایان سال 2020 میلادی 14 اثر فاخر دیگر را که با توجه به کارشناسی های صورت گرفته در نوبت چاپ هستند به چاپ برساند.

انشاء الله