برندگان مسابقات قرآن در قطر معرفی شدند

نفر اول 27 هزار دلار دریافت کرد

اختصاصی عظام هنر: وزارت اوقاف و امور اسلامی در 24 امین دوره مسابقات قران که در هتل شراتون بر گذار شد، در حضور قادث بن مبارک الکواری وزیر اوقات و امور اسلامی و نماینده مسابقه دهندگان در کشورهای عربی و اسلامی، از برندگان مسابقه شیخ جاسم بن محمد بن ثانی تجلیل کرد.

عبدالرحیم تاحان توانست رتبه اول مسابقات را از آن خود کند. پس از او عبدالحماد سالم ابو شریدا در جایگاه دوم و عبدالعزیز عبدالله علی الحمری و محمد عبدالرشید شیخ صوفی و همچنین عبدالعزیز سعید حلوان عبدالله به ترتیب در جایگاه سوم، چهارم و پنجم قرار گرفتند.

در دسته ی حفظ کل افراد جوان جوایز مسابقه را در مجموع برنده شده و در این دسته به سه جایگاه دست یافتند که در بین آنها اولین جایگاه به نورق الرحمه 14 ساله، و جایگاه چهارم و پنجم به محناد محمد 14 و عبدالرحمن یوسف احمد 10 ساله رسید ئ صبحی عبدالعزیز ابوزید و عبدالمطلب محمد ابراهیم در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

وداه خدیر ال خادر، عبدالله عمان، عبدالناصر ریاض الدین، احمد نجفی الرحال، اسامه سیدیکوی مولانا و مجدی عبدالله احمد برندگان حفظ جزیی قران بودند.

در تمام دسته های مسابقه، جایزه نفر اول 100 هزار ، نفر دوم 85 هزار، نفر سوم 70 هزار، نفر چهارم 60 هزار و نفر پنجم 50 هزار ریال قطر بود.

در حین این مراسم، ناصر بن يوسف السليطي، رئیسه کمیته سازماندهی مسابقه در سخنرانی خود تاکید کرد که تجلیل از این افراد بیانگر علاقه رهبری این کشور در راستای خدمت به کتاب الهی است. او گفت که مسئولین مسابقه در همکاری با سازمان مذهبی مسلمانات جمهوری قرقیزستان دوره ای را برای مربیان قران در دوحه قطر برگذار کرده و در آن معلمینی از جمهوری قرقیزستان شرکت کردند.

السليطي اعلام کرد که با همکاری کانال الریال و وزارت آموزش و پرورش قطر، دسته جدیدی در مسابقات به نام رتل قرار برگزار خواهد شد که در سال تحصیلی جدید در مسابقات اعمال خواهد شد. او اشاره کرد که این دسته به حفظ موضوعی قران اختصاص خواهد داشت.

منبع: سایت پنینسولا قطر

تاریخ انتشار: 14 دسامبر 2017