مسابقه تفسیر قرآن توسط بچه های خردسال مالزی

دانش آموزان درک صحیحی از معنای قرآن به دست آوردند

اختصاصی عظام هنر: سازمان تحصیلات پیش دبستانی مسابقه ای را تحت عنوان مفسرین کوچک ترتیب خواهد داد. این مسابقه که از برنامه اسلامی قاریان خردسال باهوش الهام گرفته است، از تمام مراکز قاریان خردسال باهوش، عضو می پذیرد. در این مسابقه، گروه های سه نفره از هر مرکز، تیمی را تشکیل داده تا سوره هایی از قران را حفظ کنند و بخوانند.

همچنین یک تئاتر برای نمایش نکات اخلاقی سوره برگذار می شود. استفاده از تجهیزات و لباس باعث تکمیل این اجرای خلاقانه می شود. دانش آموزان از طریق این مسابقه نه تنها آیات قرآن را می خوانند بلکه درک صحیحی از معنای آن را نیز به دست می آورند.

پس از یک تور در شبه جزیره مالزی، 14 گروه در شهر شاه عالم در مجتمع پی کا ان اس دور یکدیگر جمع می شوند. پس از بازنمایی تئاترگونه و فوق العاده از آیه 12 سوره حجرات، گروه خردسالان ممتاز از تامان مورنی پردانا به عنوان قهرمان سال 2017 مسابقه مشخص شد.

دانش آموزان تفسیر لذت بخشی از داستانی را ارائه کردند که در مورد عواقب سوظن نسبت به دیگران بود. اولین نفر شوطول فلاح از گروه لاریکن جایا بود و ایتسیام از گروه پولای پردانا در جایگاه دوم قرار گرفت. این دوره تدریس هوشمند در بردارنده ی مطالعه ی قرآن بود. دانش آموزان به خوبی اجرای خود را حفظ و تمرین کردند.

دتوک ابو حسن دین الحافظ، مشاوره افتخاری برنامه تدریس هوشمند سرپرست داوران این مسابقه بود. او گفت که از اجرای کودکان و هدایت مربیان حیرت زده شده است. هدف از این مسابقات یادگیری و اصلاح عقائد در کلاس است. این کار باعث می شود دانش آموزان با استفاده از داستان ها و گفته ها مطالب را فرا بگیرند و به آنها اعتماد به نفس می دهد تا برای صحبت در مقابل دیگران مشکلی نداشته باشند. این کار همسو با اهداف نسل هوشمند مسلمان است.

سازمان اسلامی قاریان خردسال هوشمند در سال 2014 برپا شد تا برای پیش دبستانی ها مفهوم عشق و درک 6 رکن از ارکان ایمان در اسلام را فراهم آورده و همراه با روش آموزشی خلاقانه قاریان باهوش که در بردارنده ی عناصر خلاقیت و تخیل است، مطالب را آموزش بدهد.

این برنامه توسط متخصصین قرآنی از مسجد ملی و سازمان توسعه اسلامی مالزی بر طبق فلسفه ملی آموزش ، دوره استاندارد ملی پیش دبستانی، دوره استاندارد ملی مدارس ابتدایی انجام شد.

منبع: استار آنلاین

تاریخ انتشار: 9 دسامبر 2017